İnsanlar yaşlandıkça yemek hazırlama , banyo, çamaşır yıkama, alışveriş ve daha fazlası gibi günlük aktiviteleri gerçekleştirmek için yardıma ihtiyaç duyabilir. Bununla birlikte, sağlık durumlarına bağlı olarak arkadaşlık, destek ve özel bakıma da ihtiyaçları vardır. Yaşlı bakımı tüm bunları içeren kapsamlı bir bakımdır. Bu bakım kimi zaman aile yakınları tarafından sağlanırken kimi durumlarda da uzman yaşlı bakımı hizmeti sunan kişi ya da kurumlarca sağlanır. Pek çok insan, bu tür yaşlı bakımını, sağlık veya sosyal bakım ihtiyaçları artık bağımsız yaşayamayacakları anlamına gelen yaşlı insanlar için bir norm olarak görebilir, ancak yaşlı bakımının evde oması ve yaşlı bireylerin hayat standartlarını değiştirmeden sağlanması da mümkündür.

Diğer taraftan yaşlı bakım evleri birçok farklı bireyin ihtiyaçlarını karşılamak zorundadır, bu nedenle bazı kurumsal kurallar kaçınılmazdır. Sevdikleriniz bir bakım evine girerse, katı rutinlere uymaları ve çeşitli derecelerde bakım ve desteğe ihtiyaç duyan diğer birçok insanla kaynaşmaları gerektiğini görebilirler. Bakım evlerinde personel değişimi de genellikle oldukça yüksektir, bu da sevdiğiniz kişinin onlara bakan yabancılara sahip olmasına ve bazen kişisel görevler yapmasına neden olur ve bu da onlar için rahatsız edici olabilir. Dolayısıyla yaşlı bakımı için, yaşlı yakınlarımızın psikolojik ve fizyolojik sağlıklarını da göz önünde bulundurarak Hazal Grup İk’nın deneyimli ve alanında uzman yaşlı bakıcı kadrosu ile yaşlı yakınlarınıza üst düzey bir bakım sağlayabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.