Evde yaşlı ve hasta bakımı, yaşlı ya da hasta insanların ihtiyaç duydukları bakımı kendi evlerinde almalarını sağlayan bir hizmet türüdür. Evde bakım hizmetleri için evde bakıcı olarak çalışmaya karar veren kişilerin aklında birçok soru olabilir. Örneğin evde bakıcı/ yaşlı bakıcı/ hasta bakıcı ne iş yapar gibi. Aşağıda evde bakım konusunda yeni olan insanlara fayda sağlayacak 5 yaralı bilgiyi bulabilirsiniz:

  1. Eğitim Şart: Evde bakıcı olmak istiyorsanız, kapsamlı bir eğitim almak çok önemlidir. Sağduyulu biri olabilirsiniz ancak birçok günlük bakım görevi, sağduyunun size yardımcı olmayacağı özel bilgi gerektirir. Mesela, müşterileri yatak ve tekerlekli sandalye arasında taşımanız gerekebilir ki bu, sizin güvenliğiniz kadar müşterinin de güvenliği için özel bir teknik gerektiren bir iştir. Sonuç olarak: Ne kadar çok eğitim alırsanız, bir bakıcılık işi için o kadar nitelikli olursunuz.
  2. Çalışmak için seçtiğiniz yeri iyi seçin: Çalıştığınız kurumlara dikkat edin çünkü, bir bakıcı olarak genel deneyiminizde büyük bir fark yaratacaktır. Hem müşteriler hem de bakıcılar için iyi bir sicile sahip bir ajans arayın. Hazal Grup İk olarak hem bakıcı hem de müşterilerin nezdinde itibarımız, saygın bir kurum olarak yerimizi kazandığımızın göstergelerinden biridir. Evde yaşlı hasta bakıcı olarak mı çalışmak istiyorsunuz? Kariyer fırsatlarımıza göz atın
  3. Bazen İşinizden Bunalabilirsiniz: En şefkatli evde bakıcılar bile kendilerini çok zorlarlarsa bakıcı sıkılmaktan ve bunalmaktan muzdarip olabilirler. Bakıcı tükenmişliği, devam eden duygusal stresin getirdiği bir ilgisizlik halidir. Başka bir deyişle, bazı bakıcılar kendilerini işlerinden öylesine tükenmiş halde bulurlar ki tükenir ve devam etmekte zorlanırlar. Bakıcı olarak çalışmaya başladığınız andan itibaren bakıcının tükenmişliğini önlemek için adımlar atmak önemlidir.
  4. İyi bir uyum bulmak önemlidir: Hazal Grup İK olarak siz bakıcıları uygun müşterilerle buluşturmak bizim işimiz. Evde bakım hizmetlerimizin olabildiğince faydalı olmasını sağlamak için doğru evde bakıcıları doğru müşterilere bağlama konusunda da gayret gösteriyoruz.
  5. Bakıcılık bir işten daha fazlasıdır: Bakıcılık tabii ki bir iştir ve para kazanmanın bir yoludur. Diğer taraftan, insanlara yardım etmek ve hayatlarını somut bir şekilde iyileştirmek istiyorsanız, işte o zaman bakıcılık özveri gerektiren bir meslektir.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.