Bebek bakıcısının asıl görevi, çocuklarınızı izlemek ve onları güvende tutmaktır; ancak bir bebek bakıcısı ile çalışmanın diğer pek çok faydası da olabilir. Aşağıda, çocuğunuz veya çocuklarınız için çocuk bakıcısı tutmanın faydalarından bazıları verilmiştir:

  • Güvenilir ve güvenilir bir bebek bakıcısı tarafından çocuğunuza bakıldığını ve yapmanız gereken her şeyin yapıldığını bilmek sizin daha az stres ve endişeye maruz kalmanıza böylece daha sağlıklı ebeveynler olarak çocuklarınızla ilgilenmenize yardımcı olur.
  • Bir bebek bakıcısı ile çalışmak aynı zamanda çocuklarınızın, siz aileleri dışındaki insanlarla rahatça iletişim kurabilmesi açısından çok faydalıdır. Özellikle farklı ırk, din veya yaştaki bir çocuk bakıcısı, çocuğunuzun farklı insan tipleri ile iletişim kurabilmesine yardımcı olur.
  • Bir bebek bakıcısı tutmak, çocuğunuzla ara sıra ilgilenen ancak sürekli bakma şansları olmayan yaşça büyük aile üyelerinin bakıcı varken çocuklarınızla ilgilenerek iletişime geçtiği kişi sayısını çeşitlendirme ve artırması bakımından avantajlıdır. Aile üyelerinizi ara sıra, belki haftada bir gün çocuğunuza bakmaya ikna edebilirsiniz. Bu, ilişkilerinizi aşırı zorlamadan çocuk bakımı maliyetlerinizi düşürmenize yardımcı olur.
  • Tam zamanlı çalışıyorsanız, ofiste geçirdiğiniz uzun bir günün ardından muhtemelen geri kalan tüm zaman ve enerjinizi bebeğinizle ilgilenmek için kullanacaksınız. Bir bebek bakıcısı, ev işi yükünüzü hafifletmeye yardımcı olabilir. Eviniz biraz dağınıksa, çocuğunuz uyurken bakıcınız toz almak ve oyuncakları uzaklaştırmak gibi hafif ev işleri yapmanıza yardımcı olabilir. Bu, eve geldiğinizde yapacağınız daha az iş anlamına gelir ki çalışan anneler için bu oldukça önemlidir.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.