Büyük şehirlerde çalışan anne olmak çok daha fazla sorumluluk gerektirmekte. Yoğun iş temponuz hızla akıp geçen zaman ve yetişmeye çalıştığınız sosyal hayatınıza dair birçok program.

Tüm bunlara yetmeye çalışırken en kıymetli varlığınız çocuğunuzu emanet edeceğiniz evinizin düzenini devam ettirecek çocuk bakıcısı bulma telaşı. En zoru da bebek bakıcısı veya çocuk bakıcısı bulma sürecinde kime veya hangi kuruma güveneceğinizi bu süreçte kimden destek alacağınızı bilememek olsa gerek.

İşte bu noktada bakıcı arayan annelere bir kaç önerimiz olacak. Öncelikle şunu bilmelisiniz ki artık eskiye nazaran bu konuda uzmanlaşmış çocuk bakma işini meslek olarak kavramış  iş kültürüne sahip bu işe yıllarını vermiş deneyimli dadı bebek bakıcısı ve çocuk bakıcısına ulaşmak oldukça kolay. Bunun için arayışa geçtiğinizde sizi en iyi anladığını düşündüğünüz uzun yıllar içinde deneyim yaşayıp oldukça fazla aile ile çözüm ortağı olmuş muhakkak özel istihdam bürosu belgesine sahip olan gerektiğinde hakkında yeterli bilgiye ulaşabileceğiniz bir kurum ile çalışmanızı tavsiye ederiz. Bebek bakıcısı veya çocuk bakıcısı bulmak için gittiğiniz kurumun kaç yıllık bir geçmişi olduğunu belgeli çalışıp çalışmadığını sorgulayabilir çalışma şeklini öğrenip bu sürece profesyonel bir başlangıç yapabilirsiniz.

Peki bunlar olmasa ne mi olur?  Bize başvuran bu konuda maalesef kötü deneyimler yaşayan aileler oldukça fazla bize söyledikleri en belirgin olumsuzluk ise bakıcıyı bulan şirketin  hiç bir şekilde resmi bir evrak oluşturmadan bebek bakicisi nin sabıka ikametgah sağlık raporu gibi alınması gereken önemli belgeleri aileye teslim etmemesi ve işe başlayan bakıcı ile ilgili bir problem oluştuğunda muhatap olacakları bir kişi bulamamak bulsa da çözüm üretilememesi. Yani aslında uzun ve takip edilmesi gereken  bir süreç  iken  bu dönemde aileyi yalnız bırakarak çözüm ortaklığı yapılmaması. Çocuğunuza bakıcı arıyor ve bu konuda nereye başvuracağınızı bilmiyor iseniz İŞKUR belgesi olan resmi ve ruhsatlı kurumları tercih etmenizi öneriyoruz.

 Hazal Grup İK Türkiye İş Kurumunun 11.01.2011 tarih ve 266 numaralı izin belgeleri ile faaliyet göstermektedir.

 

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.