Bebek bakıcısına ödeme yapmanız gereken tutarı etkileyebilecek birkaç faktör vardır.:

  • Çocuk Bakımı Süresi: Bebek bakıcılığı süresi ve bakıcıya ihtiyaç duyduğunuz günün saati, ödemeniz gereken oranı etkilemektedir. Örneğin, tam zamanlı mı, yarı zamanlı mı yoksa sadece ara sıra yardım için bir bakıcıya mı ihtiyacınız var? Yarı zamanlıysa, her hafta aynı günler ve saatler mi? İş hafta içi mi, hafta sonları mı yoksa her biri mi?
  • Çocuk Sayısı: 1 çocuğa göz kulak olmak, 2, 3 veya daha fazla çocuğu izlemekten çok farklıdır. Doğal olarak çocuk sayısı bebek bakıcısı fiyatını direkt etkilemektedir. Bebek bakıcınızın daha büyük bir grubu kontrol etmesi, birbirleriyle etkileşime giren çocuklarla ilgilenmesi 1 çocuğu izlemekten daha fazla farkında olması gerekir.
  • Yer: Büyük şehirlerde, kırsal alanlara göre daha yüksek bebek bakıcısı fiyatları daha yüksektir. oranları görülüyor. Daha yüksek bir yaşam maliyeti, daha yüksek ücretlere eşittir.
  • Tecrübe: Deneyimli bakıcılara daha az deneyime sahip olanlara göre daha fazla ödeme yapılır. Deneyim için daha fazla ödeme yapmak, aynı zamanda siz ebeveynlere çocuk bakımı ihtiyaçlarını daha iyi karşılayabilecek bir bebek bakıcısı sağlar ve sizin de içiniz rahat olur.
  • Ek sorumluluklar: Pek çok bebek bakıcısı, bakımlarını engellemediği sürece ev işlerine yardımcı olmaktadır. Bebek bakıcınızdan çamaşır yıkamak veya yiyecek almak için yardım istemek kesinlikle ekstra ücret gerektiren görevlerdir.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.