Yaşlılar yaşlandıkça günlük yaşam daha da zorlaşabilir. Kendi başlarına dışarıda dolaşmaları daha zorlaşır, sosyal yaşamları eskisi gibi aktif olmaz, tıbbi ihtiyaçlar zorunlu hale gelir ve yaşlı sevdiklerimiz/ aile yakınlarımız yaşlılıkla birlikte daha fazla bakıma ihtiyaç duyarlar. Yaşlı hasta bakıcı, yaşlılara fayda sağlayan ve mümkün olduğu kadar uzun süre evlerinde mutlu ve bağımsız kalmalarına yardımcı olan çok çeşitli hizmetler sağlayabilir:

  • Yaşlı hasta bakıcı yakınlarımızın bağımsızlığını korumasına Yardımcı Olabilirler: Yaşla birlikte bağımsızlığı kaybetmek, yaşlı yalnızlığına, depresyona ve izolasyona en çok katkıda bulunan faktörlerden biridir. Yaşlılar sadece kendi evlerinde kendilerini daha rahat hissetmezler, aynı zamanda daha mutlu olurlar. Bununla birlikte, yaşlı sevdiklerinizi evinde güvende ve bakımlı tutmak zor olabilir. Bakıcılar, yaşlılara evde bağımsız olarak daha uzun süre kalmalarına izin verebilecek biraz daha fazla yardım sağlar. Tesis içi bakıma çok daha mutlu bir alternatif olarak, yaşlılar özgüvenlerini, rahatlıklarını ve bağımsızlıklarını kaybetmeden kişiselleştirilmiş bakım alabilirler.
  • Bakıcılar Esnek Erişilebilirlik Sağlayabilir: Sevdiğiniz yaşlı birinin yardıma birkaç saatliğine veya daha fazla ihtiyacı olsa da, yaşlı hasta bakıcılar ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda olabilir. Yaşlı hasta bakıcılar her bir yaşlıya en iyi bakımı sağlamak için yaşlıların programına ve ihtiyaçlarına göre çalışırlar. Yaşlı hasta bakıcılar, ne zaman ve ne kadar ihtiyaç duyulurlarsa olsunlar yardım etmek için orada olabilirler.
  • Hizmetler, Yaşlıların İhtiyaçlarına Göre Kişiselleştirilir: Yaşlı hasta bakıcılar güvenlik ve hareketlilikten arkadaşlık ve tıbbi yardıma kadar, yaşlılar için çalışır. Hizmetler burada gördüklerinizle sınırlı olmasa da, profesyonel bakıcılar aşağıdaki gibi konularda yardım sağlamaya yardımcı olacak şekilde hizmet sunmaktadırlar: Hareketlilik ve ulaşım

    Temizlik, bakkaliye, yemek hazırlama vb.

    Banyo, giyinme gibi kişisel bakım ihtiyaçlar

    Gerektiği gibi diğer vasıflı bakım

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.