Yaşlılarımıza yönelik yaşlı bakımı ve destek hizmetlerinin düzenli hale getirilmesinde, ihtiyaçların karşılanması esasına dayalı çabalarla kurulmuş ve evde yaşlı bakıcı, hasta bakıcı  desteği verecek olan insan kaynakları firmaları ve özel istihdam büroları etkili olmaktadır.

Yaşlı bakıcı ve hasta bakıcı personeller; yaşlı ve hastalara korku ve yalnızlık gibi sorunlara yönelik destek, yatağa yatma ve kalkma, evde dolaşma, kişisel temizliklerinde yardım, ilaç takibi, yemek yapma, ve buna benzer fonksiyonel destek sağlama konularında destek verirler.

Yaşlılıkta yaşla birlikte azalan pek çok yeti kaybı ile yaşlıların bakım ve desteğe olan ihtiyaçlarının artması kaçınılmazdır. Bu anlamda hizmet veren yaşlı bakıcı ve hasta bakıcı personellerin sorumluluklarının bilincinde ve yeterli bilgi birikimine sahip olmaları da bir o kadar önemlidir.

Yasal olarak faaliyetlerini sürdüren firmalardan destek alınması ise üzerinde durulması gereken bir diğer önemli ayrıntıdır.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.