Oyun ablası okuldan dönen çocuğunuzu karşılayan  ödevlerine yardımcı olan ve kontrol eden  yabancı dil öğreten sinemaya  tiyatroya veya parka götüren  çoğu zaman üniversite öğrencisi veya mezunu olan genç bir kadındır. Bu iş için bayan elemanlar arandığından piyasada üniversiteli oyun ablaları vb. ifadeleri çok duyarsınız.

Çocuğunuzla ilgilenmesi için böyle birini aramaya karar verdiğiniz zaman ne gibi nitelikler istediğinizin bir listesini yapmalısınız. Bir oyun ablası temel becerilerine ilgi alanlarına formasyonuna ve donanımına bağlı olarak çocuğunuza yabancı dil müzik veya satranç öğretebilir belli bir spor dalında gelişmesini sağlayabilir özel ders verebilir. Çocuğunuz için anlaştığınız saatler boyunca nitelikli ve faydalı bir arkadaş olur. Ona öfke kontrolü dikkatini toplama sosyalleşme gibi konularda yardımcı olabilir. Çocuğunuzun nelere ihtiyacı olduğunu onun hangi becerilere sahip olmasını veya hangi alanlarda olumlu değişimler geçirmesini / ilerlemesini istediğinizi düşünmeli ve görüşeceğiniz adayların özelliklerini bunlara göre belirlemelisiniz.

Oyun çocuklar için gerçekten çok önemli bir ihtiyaçtır. Türüne göre çocuğun zekasını geliştirir problem çözme yeteneğini arttırır fiziksel gelişimine yardımcı olur yeteneklerini pekiştirir strateji kurabilmesini sağlar. İyi bir oyun ablasından okul öncesi dönemdeki çocuğunuzun eksikliklerini ilgilerini ve yeteneklerini görerek buna uygun bir çalışma programı yapması beklenir. Sizin tespit ve beklentilerinizi de göz önünde bulundurarak tabii. Eğitimli oyun ablaları okul çağındaki çocuklar için de yaşlarına uygun oyunlar ve aktiviteler planlar aynı zamanda okul başarılarının yükselmesine yardımcı olurlar. Bir davete katılmak için akşam dışarıya çıktığınızda çocuğunuza eşlik eder tatile çıktığınızda sizinle beraber gelerek işlerine tatil ortamında da devam ederler. Tabii ki bunları her oyun ablasından bekleyemezsiniz  görüşme sırasında beklentilerinizi eksiksiz olarak belirtmeniz gerekir. Çocuğunuzun yabancı dil öğrenmesini istiyorsanız istediğiniz dili bilen birini oyun ablasının tatillerde de onunla beraber olmasını istiyorsanız bunu kabul edecek birini araştırmalısınız. Çocuğunuzun dikkat eksikliği içe kapanıklık öfke gibi sorunları varsa bu sorunların çözülmesine yardım edebilecek çocuk psikolojisi alanında eğitim almış birini tercih etmelisiniz.Siz görüştüğünüz adaylarla farklı bir anlaşma da yapabilirsiniz ama temelde oyun ablası bir çocuk bakıcısı değildir; o çoğu zaman harçlığını çıkarmak okul ihtiyaçlarını gidermek tecrübe kazanmak için çalışan ve çocuğunuza bir şeyler öğretecek belli bir konuda gelişmesini  yetenekli olduğu bir alanda ilerlemesini sağlayabilecek biridir.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.