Ülke çapında bakıcı olarak hizmet veren milyonlarca insan var. Bazı bakıcılar evde bakım ajansları için çalışır, diğerleri bağımsız çalışır ancak kişi ne tür bir bakıcı olursa olsun, bakım görevlerini başarıyla yerine getirmek için sahip olması gereken ortak ve önemli birtakım özellikler vardır. Kişinin bu ortak özelliklere sahip olduğunu belirlediğinizde, sevdiğiniz kişinin oldukça emin ellerde olduğunu bilirsiniz.

İşte her bakıcının sahip olması gereken en iyi özelliklerden bazıları:

  • Sabır: Başkalarına evde bakım sağlayanların sabırlı olması gerekir. Sabırlı olmak, kişinin planlarda değişiklik olabileceğini, işlerin planlandığı kadar hızlı ilerlemeyebileceğini ve bakımı alan kişinin bazen biraz tereddüt edebileceğini anlaması anlamına gelir.
  • Merhamet: Birisi bir başkasına şefkat duyduğunda, o kişinin neler yaşadığını anlama ve empati kurma.
  • Dikkat: Evde bakım sağlarken bakıcının ihtiyaçlara ve meydana gelen değişikliklere dikkat etmesi önemlidir. Bakıcı, özenli olarak baktığı kişide duygusal veya fiziksel değişiklikler olduğunu fark edecektir.
  • Güvenilirlik: Bakıcılar genellikle, baktıkları kişinin eşyalarına erişmelerine izin verecek bir konumdadır. Bakıcının güvenilir biri olması ve baktığı kişiden yararlanarak bu güveni bozmayacak biri olması çok önemlidir.
  • Girişim: Bakıcılar genellikle hastanın evinde kendi başlarına çalışırlar. Açıktır ki, doktorlar ve hemşirelerden yara bakımı, ilaçlar vb. İle ilgili takip etmeleri gereken talimatlar olacaktır, ancak tıbbi olmayan bakım diğer tıbbi ortamlardan farklıdır çünkü her hareketinizde bir doktorun imzası yoktur. Bu nedenle, bakıcıların proaktif olma, bilinçli kararlar alma ve acil bir durumda harekete geçme konusunda rahat olmaları gerekir.
  • Evde bakım hizmetleri, daha fazla insan bunun uygun fiyatlı bir seçenek olduğunu ve yardıma ihtiyacı olan kişilerin kendi evlerinin rahatlığında kalmalarına olanak tanıdığını gördükçe artıyor. Ancak doğru bakıcıyı işe almak, bu evde bakımın nasıl sonuçlanacağı ve sevilen birine ne kadar iyi bakıldığı konusunda tüm farkı yaratacaktır. Bakıcınızda yukarıdaki özellikleri arayarak, evde bakım yolculuğunuzun harika bir başlangıç yapacağından emin olabilirsiniz!

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.