İyi bir bebek bakıcısı olmak emek, özen ve ustalık gerektirir. İyi bir çocuk bakıcısı temel şeyleri, çocuğu/bebeği nasıl eğlendireceğini ve acil bir durum ortaya çıktığında ne yapacağını bilmesi gerekir. İşte iyi bir bebek bakıcısının sahip olacağı önemli özelliklerden bazıları: Öncelikle iyi bir bebek bakıcısı sağlıklı, eğlenceli ve aktif bir ortam sağlayabilmelidir. Tabii ki siz ebeveynler çocuklarınızın tüm gün televizyonun önüne koyulmasını istemezsiniz. Çocuklar yüksek enerjilidir ve sürekli hareket halindedirler. Eğer iyi bir bebek bakıcısı arıyorum diyorsanız bebek bakıcısının bu enerjiye uyması ve ister yatılı bebek bakıcısı olsun ister gündüz çalışsın nasıl olursa olsun buna hazırlıklı gelmesi gerekir.

Bebek bakıcılığı insanların düşündüğü kadar kolay değil. Hazırlık, güven ve beceri gerektirir. İyi bir bebek bakıcısı deneyimli olmalı, planlanmamış koşullar ortaya çıktığında nasıl düşüneceğini bilmeli, soğukkanlı kalabilmelidir. Bebek bakıcıları, öğretmenler gibidirler. Aslında kısmen öğretmendirler ve çocukların endişelerini yapıcı bir şekilde ele almalı ve rol model olarak hareket etmelidirler. Bununla birlikte iyi bir bebek bakıcısı çocuklara karşı hassas olmalıdır. Çocuk bir duyguyu ifade ederken çocuğa her zaman sevgi dolu ve yardımsever bir şekilde karşılık vermelidir. Güvenilir olmak ise belki de bir bebek bakıcısının sahip olabileceği en önemli özelliklerden biridir. Ebeveynler bir bakıcıdan ev kurallarına uymasını, çocukları güvende tutmasını ve çocuklarına dikkat etmesini beklerler.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.