Ailesini ve sevdiklerini güvenilir ellere teslim etme konusunda arayışa giren kişilerin bir diğer önemli sorunu da evini ve tüm özel alanını bebek bakıcısı, çocuk bakıcısı, yaşlı bakıcı, hasta bakıcı veya ev hizmetleri personeline emanet etmek zorunda olmalarıdır. İnternette ve televizyonda gördüğümüz bakıcılık yapması için eve alınan kişilerin hırsızlık, dolandırıcılık hatta ve hatta mal kaybı bir yana sevdiklerimize şiddet, işkence haberleri bizleri bu aşamada daha çok tedirginliğe ve huzursuzluğa sürüklemektedir.

 

Evinizi, annenizi, babanızı veya canınızdan bir parça olan çocuğunuzu bakıcıya emanet ederek işe gittiniz… Ama aklınız hep onlarda… Arada bir evi telefon ederek kontrol edebilir  kamera ile izleyebilir ya da birkaç gün bir arkadaşınız tanıdığınız veya komşunuz aracılığı ile işlerin yolunda gidip gitmediğini öğrenebilirsiniz. Ancak bu içinizin yeterince rahat etmesini sağlamayabilir. Böyle bir durumda bakıcıya hem güvenmek istiyor hem de içinde bulunduğunuz “güvensizlik” hissini aktarmamaya da özen gösteriyor olabilirsiniz.. İçiniz yine de rahat etmiyorsa  internet üzerinden kendi imkanlarınız ile veya bir yakınınızın tavsiyesiyle hiç tanımadığınız yabancı birini evinize almak ne kadar doğrudur?

 

Evde aklınızın kalmaması huzurlu ve güvenli bir şekilde işinize gitmek istiyor ve günlük hayatınıza güvenle devam etmek istiyorsanız bakıcınızı bu konuda uzman bir şirket aracılığıyla bulmanız en doğrusudur. Bizler Hazal Grup İnsan Kaynakları olarak bize çalışmak üzere başvurmuş olan adayları A’dan Z’ye sizler için inceliyor ve ileride minimum seviyede sorun yaşamanız için çaba gösteriyoruz. Sizlere en iyi hizmeti verecek gözünüzü arkada bıraktırmayacak olan güvenilir bir aday havuzu oluşturmak için çalışıyoruz. Sizlerde hemen şimdi uzman kadromuzdan destek alarak hayatın yükünü hafifletebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.