• 0-36 Ay Çocuk Bakım Sertifikası

0-36 ay çocuk bakımı sürecini kapsayan çocuk bakımı kursunu* tamamlayıp MEB sertifikası almalısınız ki ( bebek bakıcısı bakıcı çocuk bakicisi ) teşvikinden faydalana bilesiniz.

  • İşkur Kayıt Belgesi

İŞKUR Kayıt Belgesi almanız gerekmektedir. (e-devlet aracılığıyla alabilirsiniz).

  • Yerel Ofislere İbraz

Sertifikanızı ve İŞKUR kayıt belgenizi ikamet ilinizdeki (Ankara, İstanbul, İzmir) Yerel proje ofislerine ibraz etmelisiniz.

  • Sosyal Güvenlik Eğitimi ve Hibe Destegi

Son aşamada sosyal güvenlik haklarınızla ilgili bilgilendirildikten sonra tebrikler, hibe desteğini almaya hak kazandınız!

 

*Çocuk bakıcısı kursları için detaylı bilgiye MEB Halk Eğitim Merkezleri ve (MEB onaylı sertifika veren) Belediyelere bağlı eğitim merkezlerinden ulaşabilirsiz. Sertifika tarihi projenin ilan tarihi olan 10 Kasım 2019’dan sonra olmalıdır.

 

KADINLARIMIZIN DİKKATİNE!

Proje uygulama illeri olan Ankara, İstanbul ve İzmir‘de ikamet eden toplam 6.000 eğitimli çocuk bakıcısına mali destek sağlanacaktır. MEB onaylı sertifikasını ibraz edenlere tek seferlik 100 Avro (€); sertifikasıyla birlikte eğitim masraflarını gösteren belgeyi de ibraz edenlere tek seferlik 200 Avro (€) ödeme yapılacaktır.

 

Bakıcı Eğitim Teşvikinden Faydalanacak 6000 Kişi Nasıl Belirlenecektir?

Her başvurucuya başvuru numarası verilecek olup, başvuru sırasına göre ilk 6000 kişi “Bakıcı Eğitim Teşvikinden” faydalanacaktır.

-Bebek bakıcısı

-Bakici

-Ankara bebek bakicisi

-Ankara bakıcı

-Oyun ablası

Çocuk bakıcısı

 

Başvuru koşulları nelerdir, başvurumuzu nereye yapabiliriz?

0-36 ay çocuk bakımı sürecini kapsayan Milli Eğitim Bakanlığı sertifikası veren bir kursu 10 Kasım 2019 tarihinden sonra başarıyla tamamlamanız gerekmektedir ki bebek bakicisi çocuk bakıcısı bakıcı olarak teşvikten yararlana bilesiniz.
İŞKUR Kayıt Belgesi almalısınız (e-devlet aracılığıyla alabilirsiniz). Sertifikanızı ve İŞKUR kayıt belgenizi ikamet ilinizdeki (Ankara, İstanbul, İzmir) Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü bünyesindeki Yerel Proje Ofisine teslim etmelisiniz.
Son aşamada sosyal güvenlik haklarınızla ilgili bilgilendirildikten sonra tebrikler, hibe desteğini almaya hak kazandınız!

 

Hangi sertifikalar geçerlidir?

10 Kasım 2019 tarihinden sonra başarıyla tamamlanan, MEB onaylı sertifikalar proje kapsamında geçerlidir.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.