Herhangi bir yardım almadan çocuklara bakmak uzun, zor bir kaç ay oldu, ama sonunda koronavirüs sırasında bir çocuk bakıcısı tutmaya karar verdiniz. Doğru yerdesiniz!

İlk adım, potansiyel bir bakıcı bulmaktır. Hazal Grup İK’nın geniş personel veri tabanını kullanarak size uygun bebek bakıcısını kolaylıkla bulabilirsiniz. Ancak iş için bazı potansiyel adaylarınız olduğunda, onlarla mülakat yapmak isteyebilirsiniz. Ve bu benzeri görülmemiş koronavirüs zamanlarında onlara soracağınız sorular, sorabileceğiniz tipik sorulardan biraz farklı olacaktır. Sonuçta, çoğu şehrin yeniden açılmasına rağmen, COVID-19 virüsü hala ortalıkta, bu nedenle birçok ebeveyn, bebek bakıcısının gerekli önlemleri aldığından ve almaya devam ettiğinden emin olmak isteyecek veya mümkün olduğu kadar çok. İşte koronavirüs sırasında çocuk bakıcısına sormanız gereken bazı sorular. Bazıları üst üste biniyor, bu yüzden hepsi gerekli olmayacak. Ayrıca, her soru için gerçekten doğru bir cevap yoktur. Amaç, aday hakkında olabildiğince çok şey öğrenmektir, böylece bilinçli bir karar verebilirsiniz.

  • Genel olarak, ne sosyal mesafeye ne derecede dikkat edersiniz?
  • Koronavirüs kapmanız için sizi daha büyük riske atan biriyle yaşıyor musunuz?
  • Son zamanlarda evin dışında çalıştınız mı?
  • Eğlenmek için ne yapıyorsun? (bebek bakıcısının ihtiyatlı olup olmadığını veya risk alıp almadığını belirlemeye çalışıyorsunuz.
  • Bu işi alırsanız, ikinci bir iş de bulmayı planlıyor musunuz?

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.