Genelde çok ince eleyerek sık dokuyarak seçtiğimiz bebek bakıcısıyla bazen uzun süreli bir ilişki kurmak mümkün olmayabilir.

Gerek sizlerden gerekse çocuk bakıcısının beklenti ve tercihlerinden kaynaklanan sebeplerle dadı değiştirilmesi gereken durumlarda ciddi sıkıntılar yaşanabilir.

Bebeğinizin henüz yeni alışmaya başladığı bebek bakicisi ya da bin bir emekle güvenini sağlayıp alıştırdığımız çocuk bakıcısının ayrılması öncelikle bebeği veya çocuğu yaralayabilir.

Çocuklar için en önemli şeyin sağlıklı bağlanma ve güven duygusu olduğunu unutmamak gerekiyor.

Bu duygunun hasar görmesi bebeğin çevresiyle olan ilişkilerinde de kalıcı sorunlara yol açabilir.

Bu nedenle doğru bebek bakıcısı veya  çocuk bakıcısı bulmak ilk başta ciddi olarak dikkat edilmesi gereken nokta ve bu konuda daha başından titiz davranmak çok önemlidir.

Dolayısıyla güvenilir kurumlar yoluyla Ankara bebek bakıcısı alanında hizmet veren yasal ve sağlam firmalar aracılığıyla referanslı dadı seçmenin önemi bir kez daha ortaya çıkıyor.

Dadı veya bebek bakicisı seçimi bir günde yapılacak ve hemen güven duyularak çocuğu ellerine bırakacağımız bir durum olmadığından bu konuda daha başından son derece titiz davranmakta fayda var.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.