BEBEK DE UYKU DÜZENİ ANNE VE BAKICININ DİKKAT ETMESİ GEREKENLER

Yeni doğan bebek ihtiyacı olduğu kadar uyur. Yalnız uyku saatleri size uygun olmayabilir. Uyku düzeni oluşana dek sizi biraz üzecek biraz da uykusuz bırakacak. Bu dönemde ona karşı anlayışlı olmanız gerekir. Gündüz çok güzel uyuyup tam sizin uyumak istediğiniz zamanda kalkıp oyun oynamak isteyebilir. Uyku düzeninin oluşması zaman alacaktır.
Bakıcının bebeğinizin rahat rahat uyuması için odasına ve yatağına özen göstermesi gerekir. İyi bir bakıcı bebeginizin temizliğine rahatlığına ve ışık düzenine dikkat etmelidir. En az iki yaşına gelene dek yastıkta uyutulmaması  tavsiye edilmektedir. Yatış konumu olarak hafif eğimli sırtüstü pozisyonu tercih etmeli ayrıca bebeğin durumu bakıcı tarafından sık sık kontrol edilmelidir. Beslendikten sonra hemen yatırılmamalıdır. Odada toz tutucu eşyalar bulunmamasına dikkat edilmelir. Bebeği  bakıcı aşırı sarmamalı Odasını ılık tutmaya ( 20-22 derece en iyisidir)dikkat etmelidir.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.