Alzheimer, hasta yakınlarına psikososyal yönden zarar veren zorlu bir hastalıktır. Hastalığın başlangıcından itibaren hastanın bakım işlevini sürdüren ve hastayla aynı çatı altında yaşayan bireyler, ciddi psikolojik sıkıntılar yaşamakta ve bunlarla baş etmekte zorlanmaktadır. Bu noktada aileyi de içine alan travmatik koşullar sebebiyle hasta yakınlarına yönelik destek hizmeti müdahaleleri geliştirmek, hasta yakınlarını psikolojik olarak desteklemek ve danışmanlık vermek gereklidir.

Hem hastalığın seyrinde, hemde hasta yakınlarında Alzheimer hastalığı riski açısından yoğun bir kaygı süreci yaşanmakta ve bu süreç yaşamı çekilmez bir hale getirebilmektedir.

Hasta yakınları bu olumsuzluklardan en az etkilenmek için, Yaşlı ve Hasta bakıcı personellerden yardım ve destek almalıdırlar. Hazal Grup İnsan Kaynakları, bu alanda konusunda deneyimli, tecrübeli personeller ile yaşlı ve hasta yakınlarına kaliteli ve çözüm odaklı hizmet sunmaktadır.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.